Jälleenmyyjät

(Tuotevalikoima vaihtelee paikkakohtaisesti)

   Etsitään...Jälleenmyyjiä Onnenpussin suloisille käsintehdyille saippuoille :)

Akaa

T. Minna Kemppainen/Hoitola Lumo, (Valtatie 8 b, Akaa). www.hoitolalumo.fi

Espoo

Espoon kaupunginmuseo, ( Ahertajantie 5, Espoo ). www.espoonkaupunginmuseo.fi
Luontaistuntija Mankkaa, ( Sinikalliontie 1, Espoo ). www.luontaistuntijamankkaa.fi

Forssa

Parturi-Kampaami Tyykilyyli, ( Kartanonkatu 4, Forssa ). www.tyykilyyli.fi

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, ( Hiljalankatu 3, Haapajärvi ). www.kukkakauppavenla.fi

Helsinki

Kauneushoitola Tarja Hartikainen, ( Hämeentie 22, Helsinki ). Facebook
Mosa Interiors, (Viertolantie 2a, Helsinki). www.kultakeramiikka.com

Unelma Puoti, (Mannerheimintie 37, Helsinki). Unelmapuoti facebook

Hämeenlinna

Sisustuspaja Ida, ( Arvi Karistonkatu 9, Hämeenlinna ). www.sisustuspaja.fi

Hyvinkää

Taito Uusimaa ry / Hyvinkään käsityökeskus, ( Rautatienkatu 11, Hyvinkää ). www.taitouusimaa.fi

Iisalmi

Peppiina shop, ( Eteläntie 4, Iisalmi ). https://holvi.com/shop/peppiinashop/

Ilmajoki

Parturi Kampaamo Meikkipalvelu Piitin Puoti, ( Mattilantie 26, Ilmajoki ).

Ilomantsi

Mantsin kehys, (Kalevalantie 18b, Ilomantsi). Facebook

Taitokeskus Ilomantsi, ( Piirolan Piha, Kauppatie 26, Ilomantsi ). www.taitopohjoiskarjala.fi

Joensuu 

Sisustusmyymälä Turkoosi, ( Koskikatu 1, Taitokortteli ). Turkoosi facebook

Taito Shop, Taitokortteli, ( Koskikatu 1, Joensuu ). www.taitopohjoiskarjala.fi

Joutsa

Erja Raittinen Oy, Pikkupuoti, ( Rantatie 1, Joutsa ). www.erjaraittinen.fi

Jurmo

Tmi. Klas Mattsson, ( Jurmo byväg 152, Pärnäs ). www.jurmo.com

Jyväskylä

Pieni kamari, (Kilpisenkatu 9, Jyväskylä). www.pienikamari.fi

Iloinen lahjakauppa, ( Pop Up Kauppakeskus forumissa).

Kaavi

Kukka-, Hautaus- ja Juhlapalvelu Kuittinen ky, ( Kaivotie 1, Kaavi ). www.kuittinen.fi

Kalajoki

Keramiikka Iso-Pahkala Oy, ( Kokkolantie 261, Kalajoki ). www.iso-pahkala.fi

Karvio

Hoitohuone Pisara, ( Lepikkomäentie 5, Karvio ). Hoitohuone Pisara facebook

Kaustinen

Kaustisen Jäsenkorjaus Oy, ( Kappelintie 15, Kaustinen ). www.kaustisenjasenkorjaus.fi

Keuruu

Tiltaltti shop / Askartelupaja Tiltaltti, ( Kangasmannilantie 4, Keuruu ). www.tiltaltti.blogspot.fi

Kitee

Erästuote, (Kiteentie 5, Kitee) www.erastuote.fi

Kiuruvesi

Kangas- ja käsityökauppa Satuhelmi, ( Asematie 9, Kiuruvesi ).

Kuopio

KAuppakeskus Matkus, Pop up kauppa Kevätkarkelot 2 krs. avoinna 2.6.2019 asti.

Kokkola

Putiikki Saunan Henki, ( Pitkänsillankatu 15, Kokkola ). www.saunanhenki.fi

Koli

Koli Seasons, ( Kolintie 94, Koli ). Koli seasons facebook
Break Sokos Hotel Koli, ( Ylä-Kolintie 39, Koli ). www.sokoshotels.fi
Kolin kotiseutuyhdistys / Koli puoti, ( Ylä-Kolintie 1, Koli ). www.kolinkotiseutuyhdistys.fi

Korso

Oranssi orava, (Urpiaisentie 1 B, Korson vanha Asema). www.oranssiorava.fi

Kouvola

Sisustusliike Dreams, ( Kouvolankatu 10, Kouvola ). www.sisustusliikedreams.fi

Kyrö

Ommel ja Ilo, (Kyröntie 27, Kyrö). www.ommeljailo.fi

Lahti

Lahden Missiokauppa, (Vapaudenkatu 6, Lahti). Lahden missiokauppa

Lappeenranta

Toivon ikkuna maailmalle, (Valtakatu 32, Lappeenranta). Toivonikkunamaailmalle facebook

Taito-kauppa, (Tasihinin talo, Kauppakatu 25, Lappeenranta). www.taitoetelakarjala.fi

Lempäälä

Lumo- puoti, (Ideapark, Ideaparkinkatu 4, Lempäälä). Lumo-puoti facebook

Lieksa

Taito keskus Lieksa, (Pielisentie 23, Lieksa). www.taitopohjoiskarjala.fi

Liperi

Aito Tavara, ( Keskustie 1, Liperi ). Aito Tavara facebook

Loimaa

AnneMari's, ( Väinämöisenkatu 9, Loimaa ). www.annemaris.fi

Multia

Kynttiläpaja Kalevantuli, ( Keskustie 33, Multia ). www.kalevantuli.net

Myrskylä

Sisustuspuoti Tanhua, ( Keskustie 12, Myrskylä ). Tanhua facebook

Nakkila

Kukka ja Lahja Helli & Viku, ( Kauppatie 5, Nakkila ). www.hellijaviku.fi

Nilsiä

Tahkon hyvinvointilähde, ( Nilsiäntie 78, Nilsiä ). www.luontaistuntijanilsia.fi

Nurmijärvi

Kukkakamari Elsi, (Pratikankuja 13, Nurmijärvi). Kukkakamari Elsi facebook

Oitti

Lahtisen vahavalimo, (Puujaanlenkki 420, Oitti). www.lahtisenvahavalimo.fi

Oulu

Kauneus- ja terveyskulma, (Hallituskatu 30 B 3), Oulu. www.terveysjakauneuskulma.fi

Taito Shop Oulu, (Rautatienkatu 11 B, Oulu). www.taitoshop.fi

Outokumpu

Helie, (Kummunkatu 18, Outokumpu). Helie facebook

Vanha kaivos Kaivospuoti, (Kaivosmiehenpolku 2, Outokumpu) www.vanhakaivos.fi

Parainen

Gullkrona, Gullkrona Sattmark, ( Sattmark 1, Parainen ). gullkrona

Pielavesi

Kirjakulma Tmi Paula Mensonen, ( Puustellintie 15, Pielavesi ). www.kirjakulma.fi

Pihtipudas

Kultakeramiikka outlet Pihtipudas, (Putaanportintie 13, Pihtipudas). www.kultakeramiikka.com

Pori

Taito Shop Pori, (Itäpuisto 13, Pori). www.taitosatakunta.fi

Punkalaidun

Pieni Saippuakauppa, ( Kauppakatu 2 A 3, Punkalaidun ). www.pienisaippuakauppa.fi

Pulsa

Pulsan asema, ( Pulsan Aseman tie 21, Pulsa ). www.pulsanasema.fi

Raisio

Saaga Nordig, (Myllynkatu 1050, Kauppakeskus Mylly, Raisio). Saaga Nordig facebook

Rajamäki

Susan shoppi, (Puistotie 7, Rajamäki).

Rauma

Mantin maailma, ( Kuninkaankatu 30, Rauma ). www.mantinmaailma.fi

Wanhan Rauman putiikki TaruLiina, ( Kuninkaankatu 17, Rauma ). www.taruliina.fi

Rovaniemi

Rovapikkis oy/Sisustus&cafe, (Poromiehentie 7, Rovaniemi). Rovapikkis facebook

Saarijärvi

Parturi-Kampaamo Ronianna, ( Kauppakatu 5, Saarijärvi ).

Salo

Leinodesign, ( Harventajankuja 5, Salo). www.leinodesign.fi

Pieni Sisustuspuoti, Pieni sisustuspuoti facebook

Sastamala

Peikkovuori, ( Ellivuorentie 131, Sastamala ). www.peikkovuori.fi

Sievi

Villa Kiviniemi, ( Järvikyläntie 21, Sievi ). www.villakiviniemi.fi

Sysmä

Kahvila Lintan Kammari, ( Sysmäntie 16, Sysmä ). www.lintankammari.fi

Säkylä

Hius- ja kauneuskulma Kirsi Eskola, ( Pyhäjärventie 1, Säkylä). www.hiusjakauneuskulma.fi

Sääksmäki

Sisustusompelu Pientä & kaunista, ( Sääksmäentie 772, Sääksmäki ). Pientä & kaunista facebook

Tampere

Punainen Ruukku, ( Villiluumu, Aleksis kivenkatu 10, Tampere). www.villiluumu.com

Nooran verhoomo, ( Valjashuoneen puoti, Tallipiha, Kuninkaankatu 4, Tampere ). www.nooran.info/wp/

Tohmajärvi

Parturi-kampaamo Kirjokierto, (Tehdastie 333, Tohmajärvi). Kirjokierto facebook

Taitokeskus Tohmajärvi, (Asematie 1, Tohmajärvi). Taitokeskus Tohmajärvi

Tuovilanlahti

Wanha Tietola, (Tuovilanlahdentie 167, Tuovilanlahti). www.wanhatietola.fi

Urjala

Ihanan tavaran kauppa, ( Sairaalantie 6, Urjala ). www.ihanantavarankauppa.fi

Vaasa       

Taito Shop Loftet, ( Raastuvankatu 28, Vaasa ). www.loftet.fi

Vanhakylä

Kultakeramiikka outlet Gammelby, (Vanhankyläntie 77, Vanhakylä). www.kultakeramiikka.com

Vammala

Sisustuspuoti Keltainen kartano, (Puntontie 107, Vammala). www.keltainenkartano.fi

Vesanto

Suoramyynti Vestori, (Keskustie 14, Vestori). Vestori facebook

Viinijärvi

Leipomo-Kahvila Pullapulju, (Viinijärventie 26, Viinijärvi). Pullapulju facebook

Vääksy

Sisutuskahvila Kardemumma, ( Anianpellontie 1, Vääksy ). Kardemumma facebook

Ylistaro

Lahjapuoti Pirpana, (Pukkilantie 24, Ylistaro). www.lahjapuotipirpana.net

Ylämylly

Parturi-Kampaamo Ramika, (Honkatie 1 c 5, Ylämylly).

Ähtäri

Vanha Pappila Hetki, (Kiertotie 4, Ähtäri). www.vanhapappilahetki.fi

Äänekoski

Vanha Postineiti, ( Suksitie 9, Äänekoski ). Vanha Postineiti facebook

Nettikauppoja

www.emeraldpuoti.fi

www.minkkuidea.fi

       www.karelina.fi

www.taitoshop.fi

Kauppa-autoja

Makuvankkuri. Lähiruoka myymäläauto Pohjois-Karjalassa.  Reitti aikataulut ja muut tiedot: www.makuvankkuri.fi