Facebook

Yhteystiedot

ONNENPUSSI

Marjo Räsänen
Ylämylly
puhelin 050 441 3966

info@onnenpussi.fi

www.onnenpussi.fi

Jälleenmyyjät

(Tuotevalikoima vaihtelee paikkakohtaisesti)

   Etsitään...Jälleenmyyjiä Onnenpussin suloisille käsintehdyille saippuoille :)

Espoo

Espoon kaupunginmuseo, ( Ahertajantie 5, Espoo ). www.espoonkaupunginmuseo.fi
Luontaistuntija Mankkaa, ( Sinikalliontie 1, Espoo ). www.luontaistuntijamankkaa.fi

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, ( Hiljalankatu 3, Haapajärvi ). www.kukkakauppavenla.fi

Heinävaara

Holvinpuoti, ( Heinävaarantie 7, Heinävaara ). www.holvinpuoti.fi

Hyvinkää

Taito Uusimaa ry / Hyvinkään käsityökeskus, ( Rautatienkatu 11, Hyvinkää ). www.taitouusimaa.fi

Ilmajoki

Parturi Kampaamo Meikkipalvelu Piitin Puoti, ( Mattilantie 26, Ilmajoki ).

Ilomantsi

Taitokeskus Ilomantsi, ( Piirolan Piha, Kauppatie 26, Ilomantsi ). www.taitopohjoiskarjala.fi

Joensuu 

Joensuun lentoaseman kahvio, ( Lentoasemantie 30, Joensuu ).

Taito Shop, Taitokortteli, ( Koskikatu 1, Joensuu ).

Kaavi

Kukka-, Hautaus- ja Juhlapalvelu Kuittinen ky, ( Kaivotie 1, Kaavi ). www.kuittinen.fi

Kalajoki

Keramiikka Iso-Pahkala Oy, ( Kokkolantie 261, Kalajoki ). www.iso-pahkala.fi

Kaustinen

Kaustisen Jäsenkorjaus Oy, ( Kappelintie 15, Kaustinen ). www.kaustisenjasenkorjaus.fi

Keuruu

Tiltaltti shop / Askartelupaja Tiltaltti, ( Kangasmannilantie 4, Keuruu. ) www.tiltaltti.blogspot.fi

Koli

Koli Seasons, ( Kolintie 94, Koli ). Koli seasons facebook

Kouvola

Sisustusliike Dreams, ( Kouvolankatu 10, Kouvola ). www.sisustusliikedreams.fi

Kuusjärvi

Kuusjärven herkku, ( Kuopiontie 101, kuusjärvi ). Kuusjärven herkku facebook

Kuopio

AarreAitta, ( Pikku-Pietarin torikuja, Hantsalankatu 24 / Puistokatu 21, Kuopio ). Huom. Avoinna kesäisin!!! www.savilla.fi

Lahti

Lahden missiokauppa, ( Vapaudenkatu 6, Lahti ). Lahden missiokauppa

Parturi-Kampaamo Pikku-Friidu, ( Vesijärvenkatu 34, Lahti ). Pikku Friidu facebook

Lappeenranta

Taito-kauppa, ( Tasihinin talo, Kauppakatu 25, Lappeenranta). www.taitoetelakarjala.fi

Lempäälä

Lumo- puoti, ( Ideapark, Ideaparkinkatu 4, Lempäälä). Lumo-puoti facebook

Lieksa

Taito keskus Lieksa, (Pielisentie 23, Lieksa). www.taitopohjoiskarjala.fi

Lieto

Kotikutoinen, ( Villkimäentie 5, Lieto ). www.kotikutoinen.fi

Loimaa

AnneMari's, ( Väinämöisenkatu 9, Loimaa ). www.annemaris.fi

Mikkeli

Päämaja museon kahvila, ( Vuorikatu 13, Mikkeli ) Päämäjamuseon kahvila facebook

Multia

Kynttiläpaja Kalevantuli, ( Keskustie 33, Multia ). www.kalevantuli.net

Nilsiä

Tahkon hyvinvointilähde, ( Nilsiäntie 78, Nilsiä ). www.luontaistuntijanilsia.fi

Nurmes

Kolme sisarta, ( Kirkkokatu 25, Nurmes ). www.kolmesisarta.net

Nurmijärvi

Kukkakamari Elsi, (Aleksis Kiven tie 11, Nurmijärvi). Kukkakamari Elsi facebook

Oulu

Kauneus- ja terveyskulma ( Hallituskatu 30 B 3 ), Oulu. www.terveysjakauneuskulma.fi

Parainen

Gullkrona, Gullkrona Sattmark, (Sattmark 1, Parainen). gullkrona

Pieksämäki

Putiikki Sepponen, ( Savontie 2, Pieksämäki). www.luontaistuntijapieksamaki.fi

Pori

Taito Shop Pori, (Itäpuisto 13, Pori). www.taitosatakunta.fi

Punkalaidun

Pieni Saippuakauppa, (Kauppakatu 2 A 3, Punkalaidun). www.pienisaippuakauppa.fi

Pulsa

Pulsan asema, (Pulsan Aseman tie 21, Pulsa). www.pulsanasema.fi

Rauma

Mantin maailma, (Kuninkaankatu 30, Rauma). www.mantinmaailma.fi

Rovaniemi

Attirance, (Sampokeskus, Rovaniemi). www.attirance.fi

Piesku Oy, (Koskikatu 23, Rovaniemi). www.piesku.fi

Welteekki, (Rovakatu 25, Rovaniemi). www.welteekki.fi

Savonlinna

Cafe Alegria, (Puistokatu 3, Savonlinna). www.cafealegria.net

Saarijärvi

Parturi-Kampaamo Ronianna, (Kauppakatu 5, Saarijärvi).

Sysmä

Kahvila Lintan Kammari, (Sysmäntie 16, Sysmä). www.lintankammari.fi

Tampere

BeatyPeak, (Sammonvaltatie 7, Tampere). www.beatypeak.fi

Punainen ruukku, ( Villiluumu, Aleksis kivenkatu 10, Tampere). www.villiluumu.com

JenniMariaKyllikki, ( Valjashuoneen puoti, Tallipiha, Kuninkaankatu 4, Tampere ). www.jennimariakyllikki.fi

Tohmajärvi

Taitokeskus Tohmajärvi, ( Asematie 1, Tohmajärvi ). Taitokeskus Tohmajärvi

Vaasa       

Taito Shop Loftet, ( Raastuvankatu 28, Vaasa ). www.loftet.fi

Vammala

Sisustuspuoti Keltainen kartano, ( Puntontie 107, Vammala ). www.keltainenkartano.fi

Varkaus

KatiK design Avoin työhuone/Puoti, ( Kauppatori 2 A, Varkaus ). www.koot.fi

Vääksy

Sisutuskahvila Kardemumma, ( Anianpellontie 1, Vääksy ). Kardemumma facebook

Ylihärmä

Lean verstas, ( Päämajantie 4, Ylihärmä ). Lean verstas

Ylistaro

Lahjapuoti Pirpana, (Pukkilantie 24, Ylistaro). www.lahjapuotipirpana.net

Ylämylly

Parturi-Kampaamo Ramika, (Honkatie 1 c 5, Ylämylly).

Äänekoski

Vanha Postineiti, ( Suksitie 9, Äänekoski ). Vanha Postineiti facebook

Nettikauppoja

       www.karelina.fi

www.taitoshop.fi