Facebook

Yhteystiedot

ONNENPUSSI

Marjo Räsänen
Ylämylly
puhelin 050 441 3966

info@onnenpussi.fi

www.onnenpussi.fi

Jälleenmyyjät

(Tuotevalikoima vaihtelee paikkakohtaisesti)

   Etsitään...Jälleenmyyjiä Onnenpussin suloisille käsintehdyille saippuoille :)

Akaa

T. Minna Kemppainen/Hoitola Lumo, (Valtatie 8 b, Akaa). www.hoitolalumo.fi

Espoo

Espoon kaupunginmuseo, ( Ahertajantie 5, Espoo ). www.espoonkaupunginmuseo.fi
Luontaistuntija Mankkaa, ( Sinikalliontie 1, Espoo ). www.luontaistuntijamankkaa.fi

Forssa

Parturi-Kampaami Tyykilyyli, ( Kartanonkatu 4, Forssa ). www.tyykilyyli.fi

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, ( Hiljalankatu 3, Haapajärvi ). www.kukkakauppavenla.fi

Helsinki

Kauneushoitola Tarja Hartikainen, ( Hämeentie 22, Helsinki ). Facebook
Unelma Puoti, (Mannerheimintie 37, Helsinki). Unelmapuoti facebook

Hämeenlinna

Sisustuspaja Ida, ( Arvi Karistonkatu 9, Hämeenlinna ). www.sisustuspaja.fi

Heinävaara

Holvinpuoti, ( Heinävaarantie 7, Heinävaara ). www.holvinpuoti.fi

Hyvinkää

Taito Uusimaa ry / Hyvinkään käsityökeskus, ( Rautatienkatu 11, Hyvinkää ). www.taitouusimaa.fi

Iisalmi

Peppiina shop, ( Eteläntie 4, Iisalmi ). Peppiina shop facebook

Ilmajoki

Parturi Kampaamo Meikkipalvelu Piitin Puoti, ( Mattilantie 26, Ilmajoki ).

Ilomantsi

Taitokeskus Ilomantsi, ( Piirolan Piha, Kauppatie 26, Ilomantsi ). www.taitopohjoiskarjala.fi

Joensuu 

Joensuun lentoaseman kahvio, ( Lentoasemantie 30, Joensuu ).

Sisustusmyymälä Turkoosi, ( Kauppakatu 19, Joensuu ). www.sisustusturkoosi.fi

Taito Shop, Taitokortteli, ( Koskikatu 1, Joensuu ). www.taitopohjoiskarjala.fi

Joutsa

Erja Raittinen Oy, Pikkupuoti, ( Rantatie 1, Joutsa ). www.erjaraittinen.fi

Jurmo

Tmi. Klas Mattsson, ( Jurmo byväg 152, Pärnäs ). www.jurmo.com

Jyväskylä

Ekoteko joulu pop-up, ( Kauppakeskus forum, 3 kerros ). pop it up JKL facebook

Kaavi

Kukka-, Hautaus- ja Juhlapalvelu Kuittinen ky, ( Kaivotie 1, Kaavi ). www.kuittinen.fi

Kalajoki

Keramiikka Iso-Pahkala Oy, ( Kokkolantie 261, Kalajoki ). www.iso-pahkala.fi

Karvio

Hoitohuone Pisara, ( Lepikkomäentie 5, Karvio ). Hoitohuone Pisara facebook

Kaustinen

Kaustisen Jäsenkorjaus Oy, ( Kappelintie 15, Kaustinen ). www.kaustisenjasenkorjaus.fi

Keuruu

Tiltaltti shop / Askartelupaja Tiltaltti, ( Kangasmannilantie 4, Keuruu ). www.tiltaltti.blogspot.fi

Kiuruvesi

Kangas- ja käsityökauppa Satuhelmi, ( Asematie 9, Kiuruvesi ).

Kokkola

Putiikki Saunan Henki, ( Pitkänsillankatu 15, Kokkola ). www.saunanhenki.fi

Koli

Koli Seasons, ( Kolintie 94, Koli ). Koli seasons facebook
Break Sokos Hotel Koli, ( Ylä-Kolintie 39, Koli ). www.sokoshotels.fi
Kolin kotiseutuyhdistys / Koli puoti, ( Ylä-Kolintie 1, Koli ). www.kolinkotiseutuyhdistys.fi

Kouvola

Sisustusliike Dreams, ( Kouvolankatu 10, Kouvola ). www.sisustusliikedreams.fi

Kuopio

AarreAitta, ( Pikku-Pietarin torikuja, Hantsalankatu 24 / Puistokatu 21, Kuopio ). Huom. Avoinna kesäisin!!! www.savilla.fi

Lahti

Lahden missiokauppa, ( Vapaudenkatu 6, Lahti ). Lahden missiokauppa

Parturi-Kampaamo Pikku-Friidu, ( Vesijärvenkatu 34, Lahti ). Pikku Friidu facebook

Lappeenranta

Taito-kauppa, ( Tasihinin talo, Kauppakatu 25, Lappeenranta). www.taitoetelakarjala.fi

Lempäälä

Lumo- puoti, ( Ideapark, Ideaparkinkatu 4, Lempäälä). Lumo-puoti facebook

Lieksa

Taito keskus Lieksa, (Pielisentie 23, Lieksa). www.taitopohjoiskarjala.fi

Liperi

Aito Tavara, ( Keskustie 1, Liperi ). Aito Tavara facebook

Loimaa

AnneMari's, ( Väinämöisenkatu 9, Loimaa ). www.annemaris.fi

Loviisa

NalaDeli, ( Aleksanterinkatu 5, Loviisa ). www.naladeli.fi

Mathildedal

PetriS Chocolate, (Tullintie 17, Mathildedal). www.petris.fi

Mikkeli

Päämaja museon kahvila, ( Vuorikatu 13, Mikkeli ) Päämäjamuseon kahvila facebook

Multia

Kynttiläpaja Kalevantuli, ( Keskustie 33, Multia ). www.kalevantuli.net

Myrskylä

Sisustuspuoti Tanhua, ( Keskustie 12, Myrskylä ). Tanhua facebook

Nakkila

Kukka ja Lahja Helli & Viku, ( Kauppatie 5, Nakkila ). www.hellijaviku.fi

Nilsiä

Tahkon hyvinvointilähde, ( Nilsiäntie 78, Nilsiä ). www.luontaistuntijanilsia.fi

Nurmijärvi

Kukkakamari Elsi, (Aleksis Kiven tie 11, Nurmijärvi). Kukkakamari Elsi facebook

Oitti

Lahtisen vahavalimo, (Puujaanlenkki 420, Oitti). www.lahtisenvahavalimo.fi

Oulu

Kauneus- ja terveyskulma ( Hallituskatu 30 B 3 ), Oulu. www.terveysjakauneuskulma.fi

Taito Shop Maakari, ( Rautatienkatu 11 B, Oulu ). www.taitoshop.fi

Parainen

Gullkrona, Gullkrona Sattmark, ( Sattmark 1, Parainen ). gullkrona

Pieksämäki

Putiikki Sepponen, ( Savontie 2, Pieksämäki ). www.luontaistuntijapieksamaki.fi

Pielavesi

Kirjakulma Tmi Paula Mensonen, ( Puustellintie 15, Pielavesi ). www.kirjakulma.fi

Pori

Taito Shop Pori, (Itäpuisto 13, Pori). www.taitosatakunta.fi

Punkalaidun

Pieni Saippuakauppa, ( Kauppakatu 2 A 3, Punkalaidun ). www.pienisaippuakauppa.fi

Pulsa

Pulsan asema, ( Pulsan Aseman tie 21, Pulsa ). www.pulsanasema.fi

Rauma

Mantin maailma, ( Kuninkaankatu 30, Rauma ). www.mantinmaailma.fi

Wanhan Rauman putiikki TaruLiina, ( Kuninkaankatu 17, Rauma ). www.taruliina.fi

Rovaniemi

Attirance, ( Sampokeskus, Rovaniemi ). www.attirance.fi

Welteekki, ( Rovakatu 25, Rovaniemi ). www.welteekki.fi

Saarijärvi

Parturi-Kampaamo Ronianna, ( Kauppakatu 5, Saarijärvi ).

Salo

Leinodesign, ( Harventajankuja 5, Salo). www.leinodesign.fi

Pieni sisustuspuoti, Pieni sisustuspuoti facebook

Sastamala

Peikkovuori, ( Ellivuorentie 131, Sastamala ). www.peikkovuori.fi

Savonlinna

Cafe Alegria, ( Puistokatu 3, Savonlinna ). www.cafealegria.net

Sievi

Villa Kiviniemi, ( Järvikyläntie 21, Sievi ). www.villakiviniemi.fi

Sysmä

Kahvila Lintan Kammari, ( Sysmäntie 16, Sysmä ). www.lintankammari.fi

Säkylä

Hius- ja kauneuskulma Kirsi Eskola, ( Pyhäjärventie 1, Säkylä). www.hiusjakauneuskulma.fi

Sääksmäki

Sisustusompelu Pientä & kaunista, ( Sääksmäentie 772, Sääksmäki ). Pientä & kaunista facebook

Tampere

Punainen Ruukku, ( Villiluumu, Aleksis kivenkatu 10, Tampere). www.villiluumu.com

Nooran verhoomo, ( Valjashuoneen puoti, Tallipiha, Kuninkaankatu 4, Tampere ). www.nooran.info/wp/

Tohmajärvi

Parturi-kampaamo Kirjokierto, ( Tehdastie 333, Tohmajärvi ). Kirjokierto facebook

Taitokeskus Tohmajärvi, ( Asematie 1, Tohmajärvi ). Taitokeskus Tohmajärvi

Urjala

Ihanan tavaran kauppa, ( Sairaalantie 6, Urjala ). www.ihanantavarankauppa.fi

Vaasa       

Taito Shop Loftet, ( Raastuvankatu 28, Vaasa ). www.loftet.fi

Vammala

Sisustuspuoti Keltainen kartano, ( Puntontie 107, Vammala ). www.keltainenkartano.fi

Vesanto

Suoramyynti Vestori, ( Keskustie 14, Vestori). Vestori facebook

Vääksy

Sisutuskahvila Kardemumma, ( Anianpellontie 1, Vääksy ). Kardemumma facebook

Ylistaro

Lahjapuoti Pirpana, (Pukkilantie 24, Ylistaro). www.lahjapuotipirpana.net

Ylämylly

Parturi-Kampaamo Ramika, (Honkatie 1 c 5, Ylämylly).

Äänekoski

Vanha Postineiti, ( Suksitie 9, Äänekoski ). Vanha Postineiti facebook

Nettikauppoja

       www.karelina.fi

www.taitoshop.fi

Kauppa-autoja

Makuvankkuri. Lähiruoka myymäläauto Pohjois-Karjalassa.  Reitti aikataulut ja muut tiedot: www.makuvankkuri.fi